şimdi sen de bir eşya

Hakkında

verrr.com’un çıkış hikayesi kullanmadığım eşyaları vereceğim insanları bulmakta sorun yaşamamla başladı. Kullanılma ömrü dolmamış bu eşyaları verecek doğru kişiyi bulmak o kadar da kolay olmuyor, eşyalar bir köşede beklemeye, birikmeye devam ediyordu. Benim gibi bu sorunu yaşayan insanların olduğunu görünce, ihtiyaç duyabilecek kişilere karşılık beklemeden kullanmadığımız bu eşyaları verebileceğimiz bir platform hayal ettim.

Bu platform fikrini ilk olarak “Startup Live in İstanbul” etkinliğinde sundum. VERRR isimli bu sosyal sorumluluk projeme jüri çok ilgi gösterdi ve yarışmada ikinci seçilerek Iran Agile Conferance‘a davet edildim. Bu motivasyon ve heyecanla “tüketme eylemi yerine paylaşarak iyilik yapma” düşüncesini benimseyen herkes için bu projeyi hayata geçirmeye karar verdim.  Geri dönüşüm yerine yeniden kullanımın Türkiye’de mümkün olduğuna inanıyorum. Bu hareketi tüm Türkiye ile paylaşmak için sizin de katılımınızı bekliyorum.

verrr-sunum

 

Etkinlikte ikinci olan Verrr.com Iran Agile Conferance’a bilet kazandı. Verrr.com artık kullanmadığınız eski eşyaları ihtiyacı olan insanlarla paylaşmanızı sağlayan oldukça sıra dışı ve ilginç bir sosyal ağ projesi. (webrazzi‘den)

 

Startup Live in İstanbul yarışma sonuçları hakkında daha detaylı bilgiyi webrazzi‘den okuyabilir veya etkinliğin facebook sayfasındaki fotoğraflara bakabilirsiniz.

startup-logo

 

 

 

 

 

 

 

 

Ömer ARI
Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı